Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Operační program vzdělávání
pro konkurenceschopnost
1. 7. 2011 - 30. 6. 2014

Anotace kurzu

Odborný garant: MUDr. Jana Kubalová

 

Tým autorů: MUDr. Jana Kubalová, MUDr. Kateřina Vaníčková, MUDr. Bc. Barbora Zuchová

 

Kurz řešení urgentních stavů v přednemocniční neodkladné péči pro NLZP zdravotnické záchranné služby a urgentních příjmů je určen sestrám a záchranářům, kteří pracují v oboru urgentní medicíny. Naší snahou je představit specifika obou fází péče o pacienta v urgentním stavu (PNP a UP), a to od příjezdu k pacientovi, plánování příjmu až po předání pacienta k definitivnímu ošetření. Kurz je rozdělen na 3 části:

Obor urgentní medicíny je velmi široký, za 20 výukových hodin nelze postihnout problematiku všech urgentních stavů. Naším hlavním cílem je tedy ukázat a naučit, jak postupovat v logickém sledu, který respektuje závažnost a urgenci řešení problémů. Výstupem kurzu je osvojení si systematického přístupu k pacientovi dle ABCDE, který lze využít při řešení jak úrazových, tak i neúrazových stavů.

Kurz kopíruje obdobný kurz pro lékaře. Informace podávané na obou kurzech jsou prakticky totožné. Důvodem je specifikum práce v PNP, která je do vysoké míry samostatná, s možností konzultace nebo přivolání lékaře na místo události. Vyškolený zdravotnický záchranář musí být schopen ošetřit jakýkoliv urgentní stav pacienta bez ohledu na přítomnost lékaře, v případě konzultace musí umět předat klíčové informace a v danou chvíli vědět, jakou medikaci je třeba podat.

 

 

 
| Nahoru, Vstoupit na úvodní stránku
| © Code : Jiří Krejčí & Petr Zaoral, Design: V. Kotarová
| Počítadlo návštěv: 140793 návštěvníků od 13. 8. 2011